پخش آهنگ آهنگ پیشنهادی هفته

مداحی حسین فخری به نام بعد من قافله سالار تویی ، خواهرم+بیوگرافی

۰۸ مهر ۱۳۹۶

دانلود مداحی حسین فخری با لینک مستقیم و کیفیت ۳۲۰ و ۱۲۸

دانلود مداحی حسین فخری به نام بعد من قافله سالار تویی ، خواهرم

Madahi New Music from hosin fakhry called khahar man 

محرم گچساران ۱۳۹۳
حاج حسین فخری، حنجره‌ای که سال‌ها در سوگ حنجره‌های گلگون کربلا از فراغ گلهای پرپر باغ ولایت می‌خواند. صاحب صدایی که بهای آوایش، خادمی سالار شهیدان است.
حسین فخری مداح و حماسه خوان خرمشهری اصالتا بهبهانی است و متولد ۱۳۳۸ می‌باشد. وی دارای ۳ دختر و ۱ پسر به نام محمد علی می‌باشد. وی فرزند حاج حسن فخری از مداحان قدیمی خرمشهر و برادر محمود فخری می‌باشد و هم اکنون مقیم شاهین شهر اصفهان می‌باشد.

او به همراه آهنگران و کویتی‌پور از مداحان فعال دوران جنگ بود که در سالهای اخیر بعلت عوارض شیمیایی که در جبهه متحمل شده بود از ناراحتی حنجره رنج می‌برد و داندانهایش کاملا مصنوعی می‌باشد.
ملودی نوحهٔ معروف «ممد نبودی ببینی» که از نوحه‌های محرم و صفر بخشو و از نوحه قدیمی (لیلا بگفتا‌ ای شهه لب تشنه کامان) که قدمتی قریب به صد سال دارد و از قدیمی‌ترین نوحه‌های اصیل بوشهری بشمار می‌رود گرفته شده، پس از آزادسازی خرمشهر با شعر جواد عزیزی و اوّلین بار توسط حسین فخری هم‌رزم محمد جهان آرا بر سر مزارش خوانده شد.

از نوحه‌های معروف وی می‌توان به نوحه بوشهری بنشین تا به تو گویم زینب (۱۳۷۰) با شعری از مرحوم سید جواد عین الملک از نوحه سرایان مشهور بوشهری و نوحه چه دشواراست پیمودن به هجران تو منزل‌ها با شعری از مرحوم حبیب‌الله معلمی که در سال ۱۳۶۸ برای وفات رهبر انقلاب خوانده‌اند اشاره کرد.

اکثر نوحه‌هایی که در سالهای گذشته توسط ایشان به اجرا درآمده‌اند توسط شاعران و نوحه سرایان مشهوری چون حبیب‌الله معلمی، دکتر غلامعلی رجایی (زائر) و حبیب‌الله چایچیان(حسان) سروده شده‌اند وی در سالهای اخیر نوحه‌های معروف و زیبایی از نوحه‌های قدیمی بوشهری از جمله قتل شاهنشه، باز اهنگ عزا، شیعه زن بر سر،‌ ای رمز شعور دل و… را به زیبایی بازخوانی کرده…
شب تاسوعا ۱۳۹۳ شبی متفاوت برای مردم گچساران بود. از هر قشر وزبانی در عزای سالار شهیدان و یارانش اینبار با صدای «حاج حسین فخری» – لر زبان و‌ تر ک و بهبهانی و بختیاری از هر طیفی بالغ بر سی هزار نفر بی‌آنکه کسی مبلغ کار باشد و به عشق سرور شهیدان و نوای بهشتی «حاج حسین فخری» مسجدالنبی گچساران تکه‌ای از کربلا شد.
در این حرکت مذهبی مردم، اولین مجلس رسمی محرم و مراسم مذهبی متفاوتی بود که همهٔ مسئولین مذهبی سیاسی فرهنگی هنری ومردم عامی بی‌دعوت ودر لبیک به دعوت صاحب عزا امام حسین (ع) در مسجدالنبی گرد هم آمده وبا صدای ملکوتی حاج حسین فخری آسمانی شدند. یکی از بانیان دعوت این مداح اهل بیت «علیمراد کاظمپور» از نحوهٔ دعوت وی به شهرستان گچساران چنین می‌گوید: اواین بار در سال ۸۳ موفق به دیدار حاج حسین فخری در منزل پدرشان حاج حسن فخری شدم که از مداحان بزرگ کشوری بود و به صرف ناهار در خدمتشان بودم.
در آن سال هیئت عاشقان ابوالفضل را در گچساران پایه گذاری کرده بودم. در صحبت‌هایمان حاج حسین فخری به تهنیت دههٔ محرم وعدد ده به من قول داد ده سال دیگر یعنی سال ۹۳در گچساران شبی از شبهای محرم را مداحی کند، و من عاشقانه ده سال چشم انتظار این ورود بودم.


همانطور که اکثر مردم به خصوص مردم خطهٔ جنوب و خرمشهر می‌دانند ایشان بابت مداحی هیچ پولی دریافت نمی‌کند وقیمت خاصی برای مداحی ندارد. امادر بوشهرو جنوب و خرمشهر مراسمی به نام خلعت هست که بعد از مداحی در یک سینی به مداح یک شال یا تکه پارچه‌ای هدیه می‌کنند.

دیدگاه بگذارید